Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Vaše zdraví je pro nás důležité. Covid-19 – bezpečnostní postupy

Bezpečnost

Vaše pohodlí a bezpečí za letu je naší prioritou. Splňujeme ta nejpřísnější kritéria pro výcvik posádek a vybavení našich soukromých letadel.

Politika bezpečnosti za letu

Společnost Atmospherica Aviation splňuje ta nepřísnější kritéria pro výcvik veškerého provozního personálu platná pro provozovatele mezinárodní obchodní letecké dopravy.

Pro zajištění nejvyššího stupně výcviku letových posádek vytvořila naše společnost komplexní program výcviku zahrnující nejen základní výcvik na letových simulátorech, ale i opakovací výcvik a přezkušování, školení součinnosti posádek a například také kurzy první pomoci pro cestující.

Vybavení letadel na nejvyšší úrovni

Naše soukromá letadla jsou vybavena systémy pro včasné varování střetu s terénem, palubním meteorologickým radarem i systémem pro varování sblížení s jiným letadlem. Podobné systémy se používají i ve velkých dopravních letadlech, a významně tak přispívají ke zvýšení bezpečnosti letového provozu. Umožňují bezpečný let například v bouřkové oblasti, hornatém terénu nebo v hustém provozu mezinárodních evropských letišť.

V naší flotile používáme pouze dvoumotorová letadla. V případě technické závady na jednom z motorů je tak možné s letadlem bezpečně přistát na nejbližším letišti.

Spolupráce v posádce a celé naší společnosti

Jsme si vědomi, že jednou z nejdůležitějších podmínek pro vytvoření bezpečného prostředí v kokpitu je tzv. CRM – Crew Resource Management. Koncept CRM je pro nás důležitý, protože všechny lety našich soukromých letadel pilotují výhradně dva piloti. 

Protože na bezpečnost letu mohou mít vliv i osoby mimo kokpit, rozhodli jsme se neomezovat tento koncept pouze na členy posádek. CRM, v tomto případě „Company Resource Management“ absolvují povinně všichni naši kolegové, kteří mají vliv na bezpečnost létání.

Výcvik pilotů na simulátorech

Každých 6 měsíců musí všichni piloti absolvovat opakovací výcvik (tzv. recurrent training) na letovém simulátoru ve výcvikovém středisku Flight Safety International nebo CAE.

Opakovací výcvik v rozsahu 12 hodin je zaměřen zejména na řešení nestandardních a nouzových postupů a je završen přezkoušením.

Letový simulátor umožňuje velmi realistické nácviky na letištích, ze kterých běžně létáme. Díky tomuto systému si naši piloti mohou nacvičit širokou škálu mimořádných událostí, jako např. vysazení motoru v průběhu vzletu, které na skutečném letadle tohoto typu nelze nacvičovat.

Systém opakovacího výcviku je v naší společnosti navržen tak, že každý pilot nalétá na letovém simulátoru 32 hodin ročně. Piloti jsou tak důkladně připraveni na celou škálu nestandardních a mimořádných událostí.

Výcvik a oprávnění pro létání v mlze

Jako jeden z mála provozovatelů v kategorii business jet jsme oprávnění létat za podmínek nízké dohlednosti. Všichni naši piloti mají ten nejpřísnější výcvik pro létání v nízkých dohlednostech a jsou schopní přistát v těch nejsložitějších podmínkách. Ostatní nepřistanou, naši piloti ano.

Speciální výcvik na složitá letiště

Je samozřejmostí, že naši piloti mají oprávnění pro létání na složitá letiště jako jsou St. Moritz – Samedan, Innsbruck, Sion, Lugano a jiná podobná letiště.

Matej
Lelek

Head of Sales (+420 601 088 107)

Vladena
Musilova

Sales consultant

Vladimir
Bogaychuk

Sales consultant

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.